Tomášš Pitoňák

13. 1. 2012

Nehledejte žádnou souvislost v tom,že rozhovor s tímto mladým hráčem vychází právě 13. v pátek.Tomáš Pitoňák pusobí v našem týmu od loňské sezony a předvádí kvalitní výkony.O jeho postojích a životních pravdách se dozvíte v rozhovoru.

1. Nastupuješ na postu útočníka, jsi spokojený se svou pozicí v klubu?

Tak určitě, nastupuji v útoku a to většinou na pravé straně a s prostorem, který dostávám jsem spokojený, protože není jednoduché prodrat se na hřiště přes výborné hráče HC Vlastars, kterými tým disponuje.

2.Mimo sezonu pracuješ nějak na své fyzické kondici nebo jen hraješ zápasy v
   sezoně?

Tak určitě, snažím se těžit ze své náročné letní přípravy, která se většinou odehrává na Vltavě na raftech, kde většinou celý týden člověk trénuje až do ranních hodin J a dále kromě hokeje se udržuji na hokejbalových zápasech, kde nastupuji za Benátky nad Jizerou.

3.Jakou značkou hokejky hraješ a jak ses k ní propracoval? Zkoušel si jiné typy?

Určitě, zkoušel jsem mnoho hokejek a momentálně hraju s hokejkou Easton Synergy, se kterou jsem max. spokojen.

Tak určitě, ale spíše sleduji týmové výsledky, protože já skoro žádné body letos bohužel nesbírám.

5.Zajisté si někdy zajdeš na pivko,vínko...v jaké restauraci mají fanoušci možnost tě nejčastěji zahlédnout?

Tak určitě, když chceš aby to v týmu fungovalo, tak se musíš se spoluhráčem scházet i po zápase na pivko, u kterého vždy probereme klady (ty převažují J ) a zápory v daném utkání, abychom se připravili dobře na příštího soupeře. Je těžké vybrat jednu hospůdku, protože se většinou snažím jich projít co nejvíce, aby fanoušci viděli, že mi na nich záleží, když už do nás tu důvěru vkládají.

6.Hokej přináší i jistou dávku mediálního shonu a známosti.Nevadí ti někdy přílišný zájem fanoušků resp. fanynek o tvoji osobu?
Určitě mi to nevadí. Je pravda, že já si zájem fanoušků vychutnávám a nemůžu se ho nikdy nabažit a proto někdy až do ranních hodin je ve Foru autogramiáda a druhý den je to znát na mém výkonu na ledě
J .

7.Co říkáš na divácké návštěvy na našich zápasech? Jsou pro tebe diváci pověstným dalším hráčem?
Tak určitě, jsou diváci tzv. hnacím motorem i pro nás a jejich návštěvu si vždy užívám, i když občas mě mrzí že se do haly nevejdou všichni, kteří nás přišli povzbudit, ale musí sledovat zápasy na velkoplošné obrazovce před zimním stadionem.

8.Jsi pro to aby vedení týmu angažovalo kustoda,který by se staral o hráče na střídačce při zápase? Tak určitě, když chceš aby to klapalo na hřišti musíš na střídačce kustoda mít.

9.Jaká je tvoje oblíbená střela?Trénuješ střelbu?Tak určitě, oblíbená střelba je golfem.Střelba švihem u mě pokulhává a to je někdy znát, že by se dalo říct, že to brankář chytí i do pusy J .

10.Jaký je tvůj nejméně oblíbený tým v souteži?Tak určitě bych řekl, že tu sezonu a půl, kterou jsem v dresu HC Vlastars odehrál jsem si stačil udělat ,,kamarády,, ve všech týmech v soutěži. Jak říkám, je to sport a vyhrát chce každej.

11.Je něco co by jsi chtěl vzkázat fanouškům,spoluhráčům,soupeřům?Tak určitě, fanouškům bych chtěl poděkovat za jejich stálou podporu, že je vždy plný dům, to co si řekneme se spoluhráči je interní věc klubu a soupeřům snad jen to, že jsme v této sezoně neřekli ještě poslední slovo a že s námi musí počítat.

12.Je něco na co jsem se ještě nezeptal a chtěl bys to říct světu?Tak určitě, bych chtěl poděkovat kapitánovi a zároveň generálnímu sportovnímu manažerovi p. Milanovi Vlastovi, že mi dal možnost od roku 2010 nastupovat za nejúspěšnější tým v soutěži, ve kterém doufám budu hrát ještě řadu let a splatím důvěru svými výkony na hřišti a v neposlední řadě jsem moc rád s jakými hráči hraji, protože jsou VŠICHNI opravdu dobří chlapi.